Maść na rozstępy – O tym ja każda z nas może pozbyć się rozstępów we własnym domu

KRÓTKO O ROZSTĘPACH

strialys krem na rozstępy to skuteczne rozwiązanie na blizny

Skuteczne rozwiązanie na blizny – Strialys.

Rozstępy powstają w wyniku m.in. czynników hormonalnych, zaburzeń funkcjonowania tkanki łącznej lub znacznego wzrostu masy ciała w stosunkowo krótkim czasie np. w wyniku ciąży albo czynników genetycznych. Rozstępy u kobiet występują głównie na skórze ud, brzucha, rękach i piersiach. W przypadku mężczyzn najczęściej z rozstępami borykają się kulturyści, u których rozstępy pokrywają wewnętrzną stronę ramion, klatkę piersiową, barki oraz uda. Problem nieestetycznych zmian dotyczy, więc praktycznie każdego w większym, bądź mniejszym stopniu. Defekty te nie są groźne dla zdrowia ale spędzają spokojny sen z powiek wielu osobom, które traktują je, jako powód do wstydu. Nic więc dziwnego w tym, że powstały sposoby na skuteczną walkę z uszkodzoną w ten sposób skórą. 

DZIAŁANIE KREMU NA ROZSTĘPY

Krem na rozstępy jest jedną z najefektywniejszych metod używanych do zwalczania zbliznowaceń. Rozróżniamy dwa rodzaje rozstępów:

 • różowe, świeże – najłatwiejsze do usunięcia i zahamowania procesu ich powstawania, ważny jest jak najszybszy czas zastosowania kremu na rozstępy;
 • perłowe, stare – zdecydowanie walka z nimi jest najtrudniejsza, często niemożliwe do całkowitego usunięcia, a ich zmniejszenie wymaga więcej czasu.

Najlepsze rezultaty są osiągane przy regularnym stosowaniu preparatu na pierwszym etapie tworzenia się rozstępów, tj. gdy są one świeże i różowe. W tym przypadku mamy dużo większą możliwość odbudowania zniszczonych struktur kolagenu i elastyny, tym samym zapobiegając dalszemu powstawaniu, rozrastaniu się, a dodatkowo zmniejszając widoczność już powstałych zmian.

Bardzo ważnym aspektem przy stosowaniu kremów na rozstępy jest odpowiednia aplikacja na skórę. Aby otrzymać najbardziej satysfakcjonujące efekty wizualne należy połączyć krem razem z energicznym wklepywaniem, wcieraniem oraz masażem tak, by pobudzić naczynia krwionośne oraz tkankę do maksymalnego wchłaniania substancji aktywnych.

W przypadku starych rozstępów dużo ciężej jest odbudować tkankę, dlatego właśnie działania prewencyjne mają kluczową rolę w ich usuwaniu. Kremy na rozstępy mogą być, więc stosowane zapobiegawczo, by później nie tracić czasu oraz majątku na ostatnim etapie tworzenia rozstępów. Kluczem do sukcesu jest systematyczność oraz odpowiednia aplikacja, nawet w przypadku starych rozstępów ciężka praca przyniesie efekty. Zauważalne zmiany mogą pojawić się już po około 1,5-3 miesiącach stosowania preparatu, wszystko zależy od zaangażowania oraz składników aktywnych zawartych w danym kremie.

KREM NA ROZSTĘPY

Krem na rozstępy opiera swoje główne działanie na:

 • regeneracji – składniki odpowiedzialne za pobudzenie procesu regeneracji włókien kolagenu i elastyny, co prowadzi do zmniejszenia widoczności rozstępów
 • nawilżeniu – odpowiednie nawilżenie skóry zapobiega uszkodzeniom, rozciąganiu się oraz pękaniu powierzchni skóry
 • ujędrnianiu i uelastycznieniu – skóra jest w stanie rozciągać się bez widocznie powstających uszkodzeń, zapobiega powstawaniu nowych rozstępów
 • wzmacnianiu i poprawianiu mikrokrążenia – wpływa to na odpowiednio wysoką wchłanialność składników aktywnych w głąb skóry

Produkcji kremu na rozstępy przyświeca idea wykorzystywania tylko naturalnych składników. W składzie nie ma miejsca na chemiczne dodatki, takie jak silikony czy sztuczne barwniki, co wpływa na zmniejszenie możliwości podrażnienia nimi skóry. Wykorzystanie naturalnych substancji gwarantuje niezapychanie jej i najbezpieczniejsza dla niej kuracje. Ponadto jest to krem na rozstępy na piersiach, dzięki zawartości naturalnego składu może być on stosowany przez kobiety w ciąży, jako działanie profilaktyczne zapobiegając w ten sposób powstaniu rozstępów przy powiększających się w tym czasie piersiach.

BALSAMY NA ROZSTĘPY – SKŁADNIKI AKTYWNE

W większości kremów na rozstępy składniki aktywne w nich zawarte powtarzają się, jednak to proporcja, stężenie oraz wzajemna kombinacja są sposobem na uzyskanie skutecznego kremu. W kremie znajdują się m.in.:

 • ekstrakt z bluszczu pospolitego – poprawia wchłanianie innych składników aktywnych, ujędrnia i wzmacnia
 • ekstrakt z bylicy bożego drzewka – wzmacnia i tonizuje skórę
 • ekstrakt z ruszczyka kolczastego – działa wzmacniająco i uszczelniająco na
 • ekstrakt ze świecznicy groniastej – nawilża, koi, i przeciwdziała starzeniu się skóry, walcząc z wolnymi rodnikami
 • ekstrakt z żeń-szenia właściwego – wzmacnia skórę
 • ekstrakt z kociego pazura – poprawia mikrokrążenie oraz zwalcza wolne rodniki
 • proteiny jedwabiu – uelastyczniają skórę, zwalczają wolne rodniki, wzmacniają warstwę ochronną skóry
 • kofeina – ma wiele cennych właściwości, działa drenująco, usuwa toksyny z tkanek, ujędrnia oraz poprawia krążenie
 • dipalmitynian hydroksyproliny – składnik pochodzenia roślinnego, który nawilża oraz ujędrnia skórę

PODSUMOWUJĄC

Najlepsze rezultaty otrzymujemy stosując balsamy na rozstępy jeszcze przed ich faktycznym powstaniem na skórze, bądź na pierwszym etapie ich powstawania. Skóra jest wtedy najbardziej podatna na regeneracje i wchłonięcie składników aktywnych zawartych w kremach. Stosowanie kremu należy połączyć wraz z masażem oraz systematycznością, ponieważ jest to proces długotrwały i wymaga cierpliwości.

Maść na rozstępy – O tym ja każda z nas może pozbyć się rozstępów we własnym domu
5 (100%) 1 głosy

4 replies on “Maść na rozstępy – O tym ja każda z nas może pozbyć się rozstępów we własnym domu”

 1. Diana pisze:

  Zgadzam się co do regularnych masaży części ciała, na których zaczynają pojawiać się rozstępy. Używałam tego kremu na rozstępy od strialys. Cena tego kremu jest przesadnie wysoka, ale dzięki niemu rozstępy są teraz mniej widoczne.

 2. IzaaPyzaO.0 pisze:

  Ja przestałam chodzić na solarium gdy zauważyłam u siebie rozstępy. Solarka tylko pogarszała sprawę. Zaczęłam ćwiczyć na siłowni i używać kremu na rozstępy. Zmieniłam również dietę i schudłam 4kg.

 3. Jola pisze:

  Ja smarowałam się oliwką podczas ciąży.. nic mi nie pomogła w dodatku dowiedziałam się, że mam na nią uczulenie;/

 4. Igaśka@.d pisze:

  Ja zdecydowanie wolę krem od oliwki:) Krem na rozstępy jest łatwiejszy w aplikacji. Po oliwce byłam strasznie tłusta i czułam się niekomfortowo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

21 + = 25