Zabiegi na redukcję rozstępów, czyli pobądź się swojego problemu

Rozstępy to wrzecionowate, nieestetyczne pasma przecinające skórę. Najczęściej występują na pośladkach, udach, ramionach, brzuchu i udach. Rozstępy powstają na skutek nadmiernego rozciągania się skóry lub jej osłabienia. Sieć włókien kolagenowych i elastynowych ulega rozerwaniu. Przyczyny powstawania rozstępów mogą być różne: nagły wzrost masy ciała, ciąża, czynniki hormonalne, czynniki genetyczne, zaburzenia funkcjonowania tkanki łącznej.

Usuwanie rozstępów jest stosunkowo łatwe jeśli znajdują się w pierwszej fazie tzw. fazie zapalnej. Mają wtedy barwę ciemnoczerwoną. Kolejny etap to faza zanikowa, rozstępy bledną, przyjmując białawy kolor. Następuje znaczny spadek kolagenu i elastyny, a rozstępy przyjmują ostateczną formę. Likwidacja rozstępów w tej fazie jest już bardzo trudna, ale możliwa dzięki medycynie estetycznej. Jedynie laser na rozstępy jest w stanie zredukować ich widoczność.

Jak się pozbyć rozstępów?

Dzięki współczesnej medycynie usuwanie i redukcja rozstępów są możliwe. Walkę z rozstępami możemy podjąć dzięki takim zabiegom, jak:

  • Pollogen Legend – Surgen
  • Dermapen/Mezopen
  • Palomar Emerge
  • Mezoterapia igłowa

Pollogen Legend Surgen

To pierwszy omawiany sposób na rozstępy. Podczas zabiegu zostaje zastosowana technologia TriFractional. Pobudza ona produkcję kwasu hialuronowego, włókien kolagenowych oraz fibroblastów, zmuszając skórę do przebudowy, rozstępy zostają wypełnione. Dodatkowo uzyskujemy ujędrnienie, odmłodzenie i napięcie skóry.

Dermapen/Mezopen

Zabieg, który wykonuje się urządzeniem przypominającym długopis. Z jego pomocą skóra nakłuwana jest igłami, które dostarczając głęboko specjalny środek aktywny. Jego zadanie to pobudzenie skóry do przebudowy oraz regeneracji.

Palomar Emerge

Zabiegi na rozstępy wykonywane ty urządzeniem od dawna cieszą się wielką popularnością zarówno wśród specjalistów kosmetologi jak i pacjentek. Usuwanie rozstępów laserem Polomar Emerge to całkowita pewność, że zabieg przyniesie spodziewane efekty i jest w pełni bezpieczny dla pacjenta.

Mezoterapia igłowa

Aplikacja do skóry substancji odżywczych wykonywana przez doświadczonego kosmetologa to zawsze sprawdzony i pewny sposób na redukcję rozstępów.

Decydując się na zabieg, pacjentka poddawana jest najpierw szczegółowemu wywiadowi medycznemu, kolejny etap to badanie skóry. Lekarz dermatolog przeprowadzający badanie weryfikuje, czy zabieg może zostać wykonany oraz jakie sposoby na rozstępy będą najskuteczniejsze w danym przypadku. Taka procedura postępowania gwarantuje pełne bezpieczeństwo oraz sukces przeprowadzanych zabiegów. Poza tym warto sprawdzić także darmowe konsultacje przed zabiegiem pod adresem https://clinicacosmetologica.pl/darmowe-konsultacje/.

Rozstępy to bardzo trudny przeciwnik. Wymagają czasu i wiele cierpliwości od pacjentów i lekarzy. Tylko lekarz może jednoznacznie określić co na rozstępy będzie najskuteczniejsze. Wszelkiego rodzaju domowe sposoby najczęściej okazują się całkowicie nieskuteczne. Jeśli wciąż zastanawiasz się jak pozbyć się rozstępów, to już dziś zadzwoń i umów się na pierwsza wizytę w trakcie której dowiesz się wszelkich szczegółów a profesjonalny zespól specjalistów odpowie na wszystkie Twoje pytania.

Zabiegi na redukcję rozstępów, czyli pobądź się swojego problemu
5 (100%) 34 głosy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 + 7 =